Ubytování ve Švédsku

Tranzitní ubytování a ubytování ve městech

Hledáte-li ubytování na jednu nebo několik nocí hotelového typu, uděláte nejlépe, když si ubytování ve Švédsku zarezervujete předem prostřednictvím některého z rezervačních systémů. Na internetu existují stovky, ne-li tisíce hotelových rezervačních portálů. Pokud nemáte nějaký oblíbený zkuste některou z níže uvedených alternativ.

Tyto tři rezervační portály patří mezi největší a nejspolehlivější na světě:

Portály specializované na rezervace hotelů ve Švédsku jsou například: www.swedenhotels.net
Hostels.com umožňuje vyhledávání a rezervace ubytování v hostelech a levných penzionech - www.hostels.com

Dáte-li přednost tranzitnímu ubytování nebo krátkodobému pobytu v chatě nebo karavanu, pak vězte, že ve Švédsku je velmi dobrá síť kempů, kde můžete zaparkovat svůj karavan, případně si pronajmou na jednu nebo několik nocí více či méně komfortní chatu. Více informací naleznete na informačním portálu sdružení švédských kempů   www.camping.se

Ubytování pro rybáře

kvalitni ubytovani pro rybare musi byt stylove a blizko vodyAčkoli některé kempy umožňují ubytování na březích řek, jezer nebo na mořském pobřeží, jen málokteré zajišťují pronájem lodí, rybářské informace, průvodce a další služby pro rybáře na dobré úrovni. Navíc je většina běžných kempů zařízena spíše pro běžnou rekreaci nebo rodinnou dovolenou a nebývá zde atmosféra a klid, který obvykle rybáři při pobytu očekávají.

Pro pobyty rybářů jsou mnohem vhodnější samostatně stojící chaty nebo specializované rybářské kempy.

Většina z nich je dnes zastoupena některou z významných evropských cestovních kanceláří specializovaných na rybolov nebo ve švédském rezervačním systému sdružení Top 10 Fishing Sweden nebo Sweden Fishing.

Přehled atraktivních revírů a ubytovacích kapacit vhodných pro rybáře naleznete rovněž na těchto stránkách v menu "Rybářské revíry" (menu vlevo), případně na stránkách www.rybolov.com v rubrice cestování / katalog revírů / Švédsko

Stravování

Většina ubytovacích kapacit pro rybářskou dovolenou se nachází v přírodě, mimo města a daleko od restaurací. Hosté rybářských chat si obvykle vaří sami, kuchyně v chatách jsou dostatečně vybaveny.
Jestliže vařit neumíte nebo s vařením nechcete ztrácet čas, doporučujeme cestovat na rybářskou výpravu se sadou čerstvých jídel balených pro 7-20 dnů dlouhé cesty. Výrobců je celá řada, např. firma Hamham dodává kvalitní hotová jídla (nejedná se o konzervy), která ohřejete v mikrovlnce nebo ponořením do horké vody na 10 minut. Vybírejte ze 100 druhů jídel na www.hamham.cz 

Některé zásady při pobytu ve Švédsku

letni den na jezere - SvedskoVýprava do Švédska bývá pro mnoho rybářů důvodem k uvolnění a relaxaci. Především k „pánským jízdám" někdy patří trocha veselí podpořeného alkoholem. Nicméně platí, že každý turista by se v navštívené zemi měl chovat slušně, dodržovat místní zákony, pravidla a společenské normy. Jinými slovy: každý by se měl v zahraničí chovat tak, aby byl i nadále vítaným hostem a nemusel se za své chování stydět. Při rybářském pobytu využívají rybáři často služeb komfortních ubytovacích zařízení, nezřídka mají pronajaté velmi drahé motorové lodě a navigační přístroje.
Dobré vztahy s hostiteli pomůže udržet respektování několika následujících zásad a zvyklostí: